*Küçük Karabalık Lazca Konuşuyor*

Samed Behrengi’nin tanınmış eseri, çocuk edebiyatının şaheserlerinden Küçük Karabalık “Uça Çxomina” adıyla yeniden karşımıza çıkıyor, hem de bu sefer Arhavi ağzıyla Lazca konuşuyor! 

Uça Çxomina’nın, doğduğu küçücük dereden ayrılarak denize varmak ve hayatın anlamını bulmak için gerçekleştirdiği yolculuğu anlatan bu hikaye, hem sesli hem de basılı kitap olarak okuyucusu ve dinleyicisiyle buluşuyor. Kitabın Lazcaya çevirisini İrfan Ç. Aleksiva ve Sevinç Alçiçek yaparken, özel olarak yapılan resimler Zeynep Özüm Ak’a ait. Avrupa Birliği Sivil Düşün programının katkılarıyla hazırlan kitabın seslendirmesi de yine Sevinç Alçiçek tarafından gerçekleştirildi.

Çocuklar, seçmeli Lazca dersi alan öğrenciler ve Lazca öğrenmek isteyen yetişkinler için hem görsel hem işitsel yöntemlerle hazırlanan kitap aplikasyon, ses dosyaları ve videolarla destekleniyor. Lazcasını geliştirmek isteyen kişilerin, çocuğuna Lazca bir masal okumak ya da dinletmek isteyen anne-babalara Uça Çxomina’yı gururla sunuyoruz...

Not: Bu kitaptan 1000 adet basılmıştır. Öğretmenler, öğrenciler ve Sivil Toplum aktörlerine başta olmak üzere kitabın tamamı meraklısına ücretsiz dağıtılacaktır.

Edinmek isteyenler, Gola Kültür Sanat ve Ekoloji Derneği’nin Rize/Fındıklı’daki ofisinden temin edebilirler.

karabalıkkapak.jpg

E-kıtabı okumak için 

resme tıklayın.

DİNLE

Uça Çxomina

Samed Behrengi

00:00 / 33:28